HypotékyÚvěry

Jak pracuji, když Vám vyřizuji hypotéku

Přestože je o hypoteční úvěry v posledních letech velký zájem (i navzdory koronaviru), tak pro většinu lidí je to krok, který dělají jen jednou za život

Při své práci se Vám snažím celý tento proces co nejvíce zpříjemnit a zjednodušit. Dnes Vám řeknu, jak přesně naše spolupráce bude probíhat od našeho prvního kontaktu až po podpis hypoteční smlouvy.

První kontakt

Ať už se známe nebo spolu přicházíme do kontaktu poprvé, tak vězte, že nekoušu 😀. 

Komunikovat spolu můžeme jak telefonicky, e-mailem nebo i messengerem. Většinou je však nejlepší si jednoduše zavolat.

Při našem prvním kontaktu si sdělíme, zda se chystáte kupovat, stavět, rekonstruovat či refinancovat. Zeptám se Vás na pár základních údajů jako jsou Vaše příjmy, stávající úvěry, datum narození, rodinný stav, počet dětí apod. S těmito informacemi se mi rozhodně nemusíte bát svěřit. Jsem vázán mlčenlivostí a nemohu Vaše osobní údaje využít pro jiný účel, než pro jaký jste mi je poskytli. Důležité je, abyste mi pověděli i maličkosti, které Vás napadnou a které by případně mohli věci zkomplikovat. Nezastupuji banky ale Vás. Jsem tedy na Vaší straně. A právě na základě získaných informací Vám vyberu takovou banku, kde bude Váš případ nejsnáze průchozí a zároveň za co možná nejlepších podmínek.

Následně si domluvíme společnou kávu.

Schůzka

Na tento okamžik se těším nejvíce. Je to chvíle, kdy se poznáme, dáme si dobrou kávu a začneme řešit Vaši cestu k vysněnému bydlení. Díky Vámi poskytnutým údajům už budu mít pravděpodobně hotový přesný plán a ukážu Vám, jaké máte možnosti. 

Mým cílem je Vám vždy navrhnout takové řešení, které Vám sedne jako šaty ušité na míru. Pokud se Vám toto řešení bude líbit, přejdeme rovnou k jeho realizaci. Vyplníme spolu tedy pár formulářů a následně Vám napíšu postup a požadované podklady ke schválení úvěru. Díky tomu budete od začátku přesně vědět, co Vás čeká, co je potřeba dát dohromady a v jakém čase můžete očekávat, že bude úvěr schválen.

O co se postarám

Snažím se Vám maximálně šetřit čas, proto spoustu věcí dělám už na pozadí, aniž by byla potřeba Vaše účast. Zajišťuji Váš scoring v bance, objednávám odhad tržní hodnoty financované nemovitosti, stahuji si LV z katastru kvůli případným věcným břemenům a zjišťuji si povodňovou zónu, abych dopředu vyřešil případné možné komplikace. Dále se zkontaktuji s odhadcem. Zajistím, aby měl vše potřebné k provedení odhadu a snažím se vykomunikovat, co bude třeba, aby odhad vyšel, jak potřebujeme. Pokud kupujete nemovitost přes realitku, volám makléři a zajistím si jeho součinnost. Dále jsem v úzkém kontaktu se schvalovatelem úvěru, aby vše šlapalo jako hodinky a Váš úvěr zbytečně někomu neležel na stole déle, než je potřeba. Tyto a další záležitosti ani nepotřebujete vědět. Tou důležitou zprávou pro Vás je to, že je v mým cílem Vám nabídnout to nejlepší možné řešení z celého hypotečního trhu a zprocesovat úvěr ke schválení takovým způsobem, až nabydete pocitu, že jste se vlastně se mnou jednou sešli, poslali mi pár PDFek a pak už si jen chvíli počkali, než bude vše hotovo a připraveno k podpisu.

A proč bych se vlastně měl tak moc snažit a dělat něco navíc, když Vy mi vlastně nic neplatíte? Pokud svou práci dobře odvedu, rádi o mě utrousíte dobré slovo svým známým, rodině či kolegům. To je odměna, které si vážím nejvíce.

O tom, jak mě hodnotí reální klienti si můžete přečíst zde.

Finále

Jakmile je úvěr schválen, zajišťuji dodání smluvní dokumentace a posílám Vám ji e-mailem, abyste měli čas si ji v klidu přečíst a případně se zeptat na podrobnosti. Pak už jen zbývá si domluvit druhou kávu a na všechny ty papíry vlepit Váš autogram.

Co dál?

Bylo by fajn, kdyby to jen samotným podpisem hypotečním smluv vše skončilo. Opak je však pravdou. Než banka odešle peníze, je potřeba splnit několik podmínek. V tomto směru se opět o většinu postarám za Vás. Stejně tak po odeslání peněz má banka několik dalších požadavků na doložení následných dokumentů. Opět si toto beru na starost a Vám pak dávám zprávu o tom, že je již vše splněno. Vy si tedy můžete v klidu užívat svého nového bydlení.

Pokud máte správnou vyřídilku, zvládli byste si všechny tyto záležitosti vyběhat i beze mě. Na druhou stranu, není přeci jen snazší předat všechny ty starosti na hrb někomu jinému a věnovat se tomu, co je pro Vás důležitější

Věřím, že právě to je přidaná hodnota mé služby a rád Vás o tom přesvědčím během naší první schůzky a pak snad i mnoho dalších během naší budoucí spolupráce.

No a jestli jste se dočetli až sem, tak si prostě pojďme zavolat či napsat a odstartujme Vaši cestu za novým bydlením.


NAPIŠTE MI