Hypotéka s Lukášem

Vzít si hypotéku není zrovna věc, kterou bychom dělali nějak často. A tak je pochopitelné, že s jejím vyřízením potřebujeme pomoci. Navíc je zde spousta faktorů, které je potřeba vzít v úvahu, abychom získali takové řešení, se kterým budeme dlouhodobě spokojeni. 

Přesně na tomto je postavena moje služba. Každý člověk si může jednoduše dojít do své banky a o hypotéku tam požádat. A v mnohých případech to bude stačit a odejdete spokojeni.

Má služba je postavená především na tom, že Vám celý proces maximálně zjednoduším. Váš případ zanalyzuji a vyberu to nejlepší řešení. Jednak Vám vyjednám co možná nejnižší úrokovou sazbu, ale především vyberu takové řešení, které Vám sedne. Protože zastupuji většinu tuzemských bank, tak máme opravdu na výběr.

Trošku podrobnější souhrn si můžete přečíst v samostatném článku nebo mrknout na podcast.

Jak to funguje krok po kroku?

 1. Prvotní schůzka, videohovor nebo telefonát (cca 20-30 minut).
  Doba se nám posunula, a tak se nemusíme nutně hned potkávat, ale úvod můžeme vyřešit klidně i na dálku. Tím ale rozhodně nechci říct, že bych Vám nechtěl podat ruku, uvařit dobrou kávu a nad ní pak u stolu vše probrat.

  Zeptám se Vás na pár základních otázek a pak půjdeme i více do detailu. 
  Budou to například otázky typu:

  • Co přesně plánujete – kupovat, stavět, rekonstruovat?
  • Žádáte o hypotéku sám(a) nebo budete dva?
  • Máte příjem ze zaměstnání či podnikání?
  • Jaký ten příjem je? (čistý příjem ze zaměstnání / poslední 2 daňová přiznání)
  • Kolik máte vlastních zdrojů?
  • Budete dávat nějakou další nemovitosti do zástavy jako dozajištění?

 2. Váš případ zanalyzuji a vyberu nejvhodnější řešení, které Vám pak následně představím. 
  Najdu tedy banku, která Vám dá nejlepší nabídku a zároveň její metodika umožňuje, aby Vám byl úvěr poskytnut. To mi většinou zabere max. 2 pracovní dny. Když jde o čas, zvládnu to i v řádu hodin.

 3. Požádám Vás o zaslání podkladů. Ze všeho nejdříve to budou Vaše doklady (OP, ŘP/pas) a pár osobních údajů, abychom vytvořili žádost o úvěr.
  Následovat pak budou podklady k vyřízení úvěru. Těmi jsou například potvrzení o příjmu ze zaměstnání či poslední 2 daňová přiznání. Pak kupní a úschovní smlouva (pokud něco kupujete) nebo projekt výstavby či rekonstrukce a rozpočet.

 4. Během toho, co dáváte dohromady podklady, já objednávám odhad nemovitosti a pouštím se do komunikace s realiťákem a advokáty obou stran či Vaším projektantem. Prostě se Vám snažím zjednodušit život a domluvit se se všemi stranami napřímo, abychom si nehráli na tichou poštu.

 5. Jakmile máme odhad hodnoty nemovitosti a zbylé podklady, tak celou úvěrovou složku kompletuji a s mým průvodním komentářem ji posílám ke schválení bance.

 6. Poté, co je úvěr schválen, posílám Vám smlouvu ke klidnému prostudování a domlouváme se na termínu osobní schůzky, kde si to celé společně znovu projdeme a podepisujeme.

 7. Tím to však nekončí. Pro vyčerpání hypotéky je ještě potřeba splnit pár dalších úkolů. Co za Vás mohu udělat, tak udělám a ke zbytku Vám dám jasné instrukce a společně celý proces dotáhneme do finále.

Žádný pokus-omyl

Dávám si hodně záležet na tom, že s klienty nic nezkoušíme, ale jdeme na jistotu. Prostě od začátku přesně víte, na čem jste, co je potřeba a jak bude celý proces vypadat. Pokud někde jdeme za hranu úvěrové metodiky, dělám vše pro to, aby Vaše výjimka byla schválena, a to co nejdříve, abychom nebyli v nejistotě zbytečně dlouho.

Nejvíce mě baví složité případy, kdy je potřeba trocha zdravé kreativity k tomu, abychom přesvědčili schvalovatele, aby nám dal zelenou.

A to je vše. Pak už jen splácíte a bydlíte.

Komplexní služba

Zakládám si na tom, že poskytuji komplexní finanční poradenství. S hypotékou většinou souvisí pojištění majetku a většina z lidí chce mít i jistotu, že hypotéku zvládnou splácet i v případě nemoci či úrazu a potřebují tak vymyslet kvalitní životní pojištění.

A v neposlední řadě si pak chceme také odkládat nějaké peníze stranou a utvářet si tak své portfolio investic a rezerv.

Finance nejsou v životě to nejdůležitější, pokud je máte dobře vyřešené a můžete se tak soustředit na skutečně důležité věci. A s tím Vám rád pomohu.

Kolik to stojí?

Má služba je placená většinou provizně. To znamená, že například konkrétní banka, kde spolu děláme hypotéku, mě platí za to, že jsem jí přivedl zákazníka a celý případ zpracoval. Má provize není navíc u žádné banky vyšší nebo nižší než u jiné, takže se nestane, že bych byl motivovaný Vám doporučit nějaké řešení jen proto, že z něj mám více (nehledě na můj vlastní morální kompas).

Takže mi nic neplatíte. Pokud budete s mou službou spokojeni, budu určitě rád, když mě odměníte tím, že o mně řeknete svým kolegům, přátelům a rodině.

Co teď?

Ať už je pro Vás hypotéka aktuální téma nebo ji teprve plánujete, neuděláte špatně, když se spolu spojíme a probereme to. Buď hned zahájíme kroky k tomu, aby Vám vše klaplo nebo si jen celý proces dopředu naplánujeme, aby Vás pak nic nepřekvapilo.

Spojit se se mnou můžete jakýmkoliv níže uvedeným způsobem. Stejně veškerá komunikace končí v jedné krabičce, kterou mám pořád u sebe. 🙂


NAPIŠTE MI